Obecny czas: 2014-11-28, 20:03

ksiegarnia internetowa

Ślub na Cyprze

Konkretnie na temat Cypru

Moderator: A-Team

Re: Ślub na Cyprze

Postprzez Anastasia » 2012-04-25, 08:12

Niestety czesto tak jest ze fotograf/ kamerzysta musi placic slone prowizje roznym biura i stad ta koszmarna cena.Przeslij mi mailem daty - zapytam moich kamerzystow z ktorymi wspolpracuje - i maja ludzkie ceny .Zajmuje sie organizacja slubow na Cyprze i znam sporo osob.Mam tez super babke w agia napy ( tania) od make upu i fryzjerke ( tez z normalna cena) Daj znac jak jeszcze szukacie .Mail : atena@cytanet.com.cy , tel 0035799335394.
Anastasia
VIP

Reklama

Postprzez AgnieszkaAGA » 2012-05-02, 16:01

Dzien Dobry,
Mam pytanie poniewaz jestem w zwiazku z hindusem. W tym roku zamierzamy zawrzec slub cywilny w Nikozji.
Zdobyłam w USC miejsca mojego zamieszkania w Polsce zaswiadczenie o zdolnosci prawnej do zawarcia zwiazku malzenskiego za granica oraz odpis zupelny aktu urodzenia. Jednak naprawde obawiam sie ze to bedzie niewystarczajace bo mój narzeczony mowi o zalatwieniu "unmarraige certificate" -czy to juz te zaswiadczenie co zdobylam to jest wlasnie to czy musze sie starac o takie inne ktore zwie sie zapewnienie o braku przeszkod do zawarcia zwiazku malzenskiego?
Bardzo dziekuje za odpowiedz
AgnieszkaAGA
User

Postprzez Aneczka86 » 2012-05-02, 16:09

Witaj,
To zaswiadczenie i odpis to wszystkie dokumenty, ktore musisz miec. Dowiedz sie jeszcze w tym urzedzie, w ktorym zamierzacie brac slub cywilny czy do zaswiadczenia potrzebuja apostille, bo czasem chca a czasem nie, a lepiej wiedziec zeby pozniej na ostatnia chwile nie latac i nie zalatwiac. Jesli masz jakies pytania to pisz na priv, chetnie pomoge :)
Pozdrawiam ;)
Aneczka86
User

Postprzez Anastasia » 2012-05-02, 16:49

Agnieszka mam nadzieje ze otrzymalas mojego maila - tez polecam jak napisalam sprawdzic w urzedzie ,Ja tez sie niespotkalam z unmarraige certificate .Choc tak jak wspomnialam obsluguje Rosjan , Izraelitow , Polakow i Anglikow - i tam cala dokumentacja jest b prosta - standardowa:)Sama tez bralam slub na Cyprze i tylko to co masz bylo mi potrzebne.Pozd
Anastasia
VIP

Postprzez Ingalill » 2012-05-02, 18:13

AgnieszkaAGA napisał(a):Dzien Dobry,
Mam pytanie poniewaz jestem w zwiazku z hindusem. W tym roku zamierzamy zawrzec slub cywilny w Nikozji.
Zdobyłam w USC miejsca mojego zamieszkania w Polsce zaswiadczenie o zdolnosci prawnej do zawarcia zwiazku malzenskiego za granica oraz odpis zupelny aktu urodzenia. Jednak naprawde obawiam sie ze to bedzie niewystarczajace bo mój narzeczony mowi o zalatwieniu "unmarraige certificate" -czy to juz te zaswiadczenie co zdobylam to jest wlasnie to czy musze sie starac o takie inne ktore zwie sie zapewnienie o braku przeszkod do zawarcia zwiazku malzenskiego?
Bardzo dziekuje za odpowiedz

Pamiętaj, ze zaświadczenie o zdolności zawaracia związku małżeńskiego jest ważne tylko 3 miesiace licząc od daty jego wystawienia. Jeśli w ciąu tych 3 miesiecy nie zawrzesz małżeństwa będziesz musiała znowu ten papier wyrobić.
Informacje o północnej stronie wyspy znajdziecie na moim blogu, zapraszam: http://wkrajuktorynieistnieje.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ingalill
Member

Miejscowość: KKTC / TRNC

Postprzez krucha85 » 2012-05-03, 08:34

Pamietaj, ze musiasz zaswiadczenie podbic apostille i miec jego tlumaczenie, ja je tez podbilam. No i zycze powodzenia w otrzymaniu tego dokumentu z Indii, bo moj maz walczyl o to pol roku, a i tak dostal tylko dlatego ze jego mama jakims cudem dotarla do szefa urzedu i zrobila awanture. Ale ponoc jest szybszy aczkowliek nielegalny sposob.
krucha85
User

Miejscowość: Krakow/Pafos

Postprzez Anastasia » 2012-05-03, 19:06

co do tych nielegalnych sposobow to nie polecam - bo troche sie nasluchalam w konsulacie jakie trudnosci sa pozniej z ulegalizowaniem tego zwiazku
Anastasia
VIP

Postprzez Ingalill » 2012-05-04, 23:43

a jakie to sa nielegalne sposoby na zamążpójście? podzielcie się, to może się czegoś nauczymy, albo będzie wpis ku przestrodze? :)
Informacje o północnej stronie wyspy znajdziecie na moim blogu, zapraszam: http://wkrajuktorynieistnieje.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ingalill
Member

Postprzez krucha85 » 2012-05-05, 08:55

Mnie chodzilo o nielegalny sposob zdobycia un-married certyfikat w Indiach :) Bo tam ciezko o ten dokument, a korupcja kwitnie :D
krucha85
User

Miejscowość: Krakow/Pafos

Postprzez AgnieszkaAGA » 2012-05-05, 20:49

Dziekuje za wszystkie informacje :)
AgnieszkaAGA
User

Postprzez Anastasia » 2012-05-05, 21:31

ja slyszalam o slubach w Aradippu , ktore sa delikatnie powiedziawszy zawierane nie do konca legalnie i pozniej nasz konsulat nie chce ich rejestrowac...
Anastasia
VIP

Postprzez myszunia » 2012-05-07, 20:04

Hej,
mam pytanie odnosnie slubu w Paphos. Orientuje sie moze ktos jakie dokumenty potrzebuje? Zalatwiam slub przez agencje zagraniczna i nie wiedza jakie dokumenty wymagaja od Polakow.

Z tego co wyczytalam do tej pory potrzebuje:
- zaswiadczenie o mozliwosci zawarcia zwiazku malzenskiego za granica + apostille + tlumaczenie przysiegle
- akt urodzenia + apostille + tlumaczenie przysiegle
- paszport do wgladu (tlumacznie ani apostilel niepotrzebne)

Po slubie apostille z Nikozji.

Jesli jestem w bledzie prosze o sprostowanie :)
myszunia
User

Postprzez vooyo » 2012-05-15, 10:38

Dzien Dobry,

Moi drodzy szukam miejsca na Cyprze na slub cywilny oraz sprawdzonego hotelu w którym takie uroczystości się odbywają
W związku z tym poszukuje takiego hotelu, który pośedniczyłby w załatwieniu papierologi jak również załatwiłby odpowiedniego urzędnika. Ślub planuje w październiku. Dodatkowo szukam do wynajęcia domu w którym mogliby się zakwaterowac najbliżsi nasi goście - a więc dobrze byłoby jakby on był w pobliskiej lokalizacji tego hotelu.

Nigdy nie byłem na Cyprze więc trudno mi ocenić wybrać odpowiednie miejsce na ślub.
Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam
Piotr
vooyo
User

Postprzez magdalena.g » 2012-05-22, 09:46

Hey dziwczyny a moze slyszal ktos o zaswiadzceniu mowiacym jakie jakie nazwisko po slubie przyjmuje i skad je wziac?
Awatar użytkownika
magdalena.g
User

Miejscowość: famagusta kktc

Postprzez Yocco » 2012-05-22, 11:46

Musisz to załatwić w swoim USC w Polsce, być może ambasada w tym może pośredniczyć razem z umiejscowieniem aktu.
Awatar użytkownika
Yocco
VIP

Postprzez magdalena.g » 2012-05-22, 18:48

A moze ktos cos wie co zrobic w takiej sytuacji?Jak juz sie domyslacie jestem zonata z tutejszym ale z tureckiej strony i wlasnie mi pani z ambasady powiedziala ze apostila do aktu slubu mi w nıkozji nie dadza bo przyjmuja tylko greckie a nie tureckie?Czy ktos moze juz to zalatwial?Bo gdzie mi dadza grecki akt skoro slub byl po czesci tureckiej?Pani mi zaproponowala wziac slub po raz 2 na greckiej na co pani z urzedu stanu cywilnego w Polsce powiedziala ze tak nie wolno bo by byla to bigamia bo slub sie bierze tylko raz,no i chyba ma racje.....Masakra........
Awatar użytkownika
magdalena.g
User

Postprzez magdalena.g » 2012-05-23, 08:45

Mam pytanie do İngalil-czy moze wiesz gdzie ja dostane apostile do tureckich dokumentow na tejs stronie?
Awatar użytkownika
magdalena.g
User

Postprzez Ingalill » 2012-05-24, 20:07

Nigdzie nie dostaniesz bo nie potrzebujesz i nikt tego nie daje, nawet w Turcji :) Napisalam Ci w poprzednim temacie. Brałaś s.lub z ob. tureckim (?) i obojetnie gdzie byl slub brany czy w Las Vegas czy tu na wyspie potrzebujesz:

akt malzenstwa tlumaczony na j.polski - tlumaczenie przysiegle
oswiadczenie meza (jesli nie ma go z Toba w PL przy skladaniu dokumentow), ze jest swiadomy wpisania Waszego aktu malzenstwa do polskich ksiag
dowod osobisty/paszport Twoj
akt urodzenia meza tlumaczony na j.polski
kserokopia paszportu lub dowodu osobistego meza do wgladu (niekoniecznie , ale moze sie przydac, mnie PAnie prosily w USc o pokazanie)

Poniewaz moj maz ma podwojne obywatelstwo ja wszystko zalatwialam przez Ambasade Turcji w Nikozji (Str.turecka), dali mi w/w dokumenty (akt urodzenia, akt malzenstwa na drukach miedzynarodowych) i z tym polecialam.

Natomiast jest Twoj maz nie ma ob. Turcji, a tylko ma ob. polnocno-cypryjskie (tureckie) to robisz dokladnie to samo tylko kazdy papier musi byc przetlumaczony na j.polski przysiegle.
Zadne apostile ci nie potrzebne, bo tu apostile nie istnieje.

Ja wiem o co Ci chodzi, ale tak sie nie da zrobic Ambasada PL w Nikozji nie obsluguje takich spraw z tureckiej strony, wiem, bo probowalam nie raz. Jesli cos ja mam zalatwic robie wszystko przez konsulat w Stambule, ale odnosnie malzestwa sama sobie poradzilam, bez konsulatu stambulskiego.

Co innego jesli Twoj maz ma ob greckie (z poludniowej strony) to wtedy jesli bralas z Nim slub jako z ob. greckiego Cypru i slub byl brany po greckiej stronie, to Ambasada w Nikozji spokojnie pomoze, tylko akt malzenstwa powinien byc wtedy z greckiej zcesci a nie z tureckiej.

Odnosnie nazwiska po mezu i nazwiska Waszych dzieci, to w USC w PL powiesz Pani, ze chcesz miec po mezu, tylko pamietaj tu na stronie tureckiej nie ma mozliwosci posiadania nazwisk podwojnych, czyli panieniskie i po mezu na raz. Dopuszczalne jest to w Turcji, ale tu nie.
Awatar użytkownika
Ingalill
Member

Postprzez Ingalill » 2012-05-24, 20:18

magdalena.g napisał(a):A moze ktos cos wie co zrobic w takiej sytuacji?Jak juz sie domyslacie jestem zonata z tutejszym ale z tureckiej strony i wlasnie mi pani z ambasady powiedziala ze apostila do aktu slubu mi w nıkozji nie dadza bo przyjmuja tylko greckie a nie tureckie?Czy ktos moze juz to zalatwial?Bo gdzie mi dadza grecki akt skoro slub byl po czesci tureckiej?Pani mi zaproponowala wziac slub po raz 2 na greckiej na co pani z urzedu stanu cywilnego w Polsce powiedziala ze tak nie wolno bo by byla to bigamia bo slub sie bierze tylko raz,no i chyba ma racje.....Masakra........

No, ale pomyśl trochę, brałaś ślub z turkiem po tureckiej stronie, to jakim cudem ktoś miałby ci dać akt małżeństwa z greckiej strony, skoro Ty tam nigdy ślubu nie brałaś? do czego Ci potrzebny akt małżeństwa grecki? nie da się tak oszukać systemu :)
Jak chciałaś go mieć to trzeba było brać ślub po greckiej stronie, a nie tureckiej, teraz to już musisz zrobić tak jak napisałam wyżej, jedynie co to teraz Konsulat w Stambule, albo Ambasada w Ankarze może Ci pomoc, ale jak mowie, nie wiem kto i po co chce od Ciebie apostile, ode mnie nikt tego nie wymagał.
Awatar użytkownika
Ingalill
Member

Postprzez magdalena.g » 2012-05-24, 21:03

W ministerstwie spraw zagranicznych mi powiedzieli ze musze je miec,ze turcje tez obowiazuje konwecja Haska,co dokumentow to jest tak ze daja ım greckie akty urodzenia w larnace no i paszporty oczywiscie,no nic sprobuje to zalatwib bez...
Awatar użytkownika
magdalena.g
User

PoprzedniaNastępna

• Reklama
Spod znaku Afrodyty

Wróć do Forum Ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości